Містобудівні розрахунки

Містобудівний розрахунок – це розрахунок щодо гранично допустимих параметрів забудови, умови ув’язки архітектурно-планувального та об’ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою із існуючою забудовою з дотриманням вимог чинних нормативних документів.

Для чого потрібні містобудівні розрахунки?

Необхідність розробки містобудівного розрахунку регламентується Порядком надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.

Містобудівні розрахунки потрібні для чіткого формування намірів забудовника стосовно об’єкта будівництва з урахуванням положень державних будівельних норм та параметрів конкретної земельної ділянки.

Містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва (реконструкції) входить до переліку документів, що додаються до заяви на отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок, які відповідно до ст. 29 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” є складовою частиною вихідних даних для проектування.

Містобудівний розрахунок будівництва (реконструкції) виконується відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст”, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 року №109 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 року №912/19650.

ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН» виконує містобудівні розрахунки у відповідності до Законів України “Про регулювання містобудівної діяльності”, “Про основи містобудування” та Земельного Кодексу України, на базі чинної містобудівної документації. Одержані містобудівні розрахунки органи містобудування та архітектури порівнюють на відповідність рішенням містобудівної документації (Генерального плану, Детальному плану території тощо) при визначенні та видачі містобудівних умов та обмежень забудови відповідних земельних ділянок.

Приклади Схем містобудівних умов та обмежень, що входять до складу містобудівного розрахунку, розробленого нашою компанією, Ви можете переглянути у Портфоліо.